Pierwsze zawody indywidualne

15 maja odbył się IX Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2021 o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska. Drużyna sportowa ESJA Team wystartowała na czerwonej trasie Nordic Walking – Wilkowo – „Do Najdłuższej Deski Świata” na dystansie 8,2 km.

Po długiej przerwie wczoraj odbyły się inauguracyjne zawody w Nowej Wsi Lęborskiej w Wilkowie Nowowiejskim.Przed nami jeszcze trzy starty wchodzące w skład cyklu Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2021 o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska. Wilkowo Nowowiejskie słynie z najdłuższej deski na świecie, stołu biesiadnego, hulajnogi, chodaka oraz drewnianego koła.


Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od powitania przez organizatora Krzysztofa Pruszaka.Następni, po rozgrzewce, punktualnie o godzinie 11 stu dwudziestu pięciu zawodników wyruszyło na trasę. Biegła ona głównie ścieżkami leśnymi polami oraz drogami asfaltowymi. Liczyła 8,2 km. Na szlaku stali wolontariusze, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Były trzy punkty odżywcze-z wodą i słodyczami. Wszyscy dotarli zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Naszym posiłkiem regeneracyjnym była kiełbasa prosto z grilla,ziemniaki pieczone, ciastka, kawa, herbata. Następnie odbyła się się dekoracja open. Zwycięzcy  oprócz pucharu dostali worek ziemniaków. Odbyło się również losowanie nagród takich jak: piłki, kalendarze, wazony, lniane torby. Po raz pierwszy był profesjonalny pomiar czasu.

Najlepszymi na tym dystansie okazali się:
1. Adam Kuźmicz – Polipack Team GWE – 50:39
2. Radosław Olejko – Esja Team – 56:17
3. Leonard Naczk – Polipack Team GWE – 56:20

1. Krystyna Królikowska – Polipack Team GWE – 56:54
2. Aleksandra Ostrochalska – Polipack Team GWE – 58:10
3. Wiktoria Naczk – Polipack Team GWE – 59:55

Nowa Wieś Lęborska to przede wszystkim rodzinna atmosfera, każdy jest tutaj mile widziany, piękne okoliczności przyrody, malownicze tereny, ale także ciężka praca wolontariuszy, fundatorów oraz organizatorów.

tekst: Agata Brygała

WYNIKI