Najbliższe szkolenie – WARSZAWA, 21.05.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Szkolenie dotyczące treningu funkcjonalnego w nordic walking to skompensowana dawka wiedzy na temat metodyki treningu, doboru ćwiczeń oraz możliwości treningowych, które daje ta forma treningu.

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, instruktorów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć z różnymi grupami celowymi oraz dla specjalistów chcących doskonalić swój warsztat pracy, jak również dla pasjonatów rozpoczynających swoją przygodę z nordic walking.

Podczas zwykłego chodu bardzo ważna jest praca kończyn górnych. Jednak obserwując zwykłych ludzi na ulicy mamy wrażenie, że zapomnieli oni o istnieniu tych części ciała. Podczas marszu z kijami również nie są wykorzystywane mięśnie obręczy barkowej oraz ramion. Wzmocnienie tych grup mięśni pozwoli na zwiększenie efektywności marszu jak również będzie miało wpływ na pracę aktywną ramion podczas chodzenia z kijkami.
W prawidłowej technice chodzenia istotnym elementem będzie wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów – od obręczy barkowej po obręcz miedniczną. Prawidłowa praca tych mięśni warunkuje odpowiednią koordynację ruchów kończyn górnych i dolnych. Trening stabilizacji zmniejsza objawy bólowe kręgosłupa, poprawia osiągnięcia sportowe, przywraca balans mięśniowy.

Podczas chodu bardzo ważne są mięśnie pośladkowe. W zdrowym i silnym organizmie pełnią one funkcje pionizacyjne. Niestety siedzący tryb życia powoduje degradację tego ważnego i najsilniejszego zespołu mięśniowego oraz powoduje jego niewydolność w tym aspekcie. Bardzo często prowadzi to do kompensacyjnego przejmowania ich funkcji przez prostownik grzbietu. Jako że mięsień ten jest słabszy i ma inne przeznaczenie, pojawiają się bóle dolnego odcinka pleców.
Sprawne, dobrze rozwinięte mięśnie pośladkowe, są gwarancją bezpiecznego oraz bezbolesnego wykonywania ćwiczeń wielostawowych. Pozwalają na generowanie maksymalnej mocy oraz transfer siły z dolnej połowy ciała na górną w sportach siłowych, wytrzymałościowo-siłowych oraz szybkościowo-siłowych.
Podczas treningu wykorzystane zostaną: rollery, piłki, taśmy mini band, taśmy rehabilitacyjne oraz kije nordic walking.

Część teoretyczna

Trening funkcjonalny w nordic walking (definicja, znaczenie i zastosowanie) dr Joanna Piotrowska

Stabilność tułowia a prawidłowa technika nordic walking– Michał Zarębski

Funkcjonalność mięśni pośladkowych i ich wpływ na technikę marszu z kijami – Mariola Pasikowska

Część praktyczna

Stabilność tułowia a prawidłowa technika nordic walking – Michał Zarębski,

Funkcjonalność mięśni pośladkowych i ich wpływ na technikę marszu z kijami – Mariola Pasikowska

Technika aktywnego marszu z kijami. Wzmocnienie pracy ramion – świadomy wybór czy konieczność? – Joanna Piotrowska

Miejsce szkolenia:
ul. AWF ul Marymoncka 34 01-813 Warszawa, woj. mazowieckie

Wpłaty należy dokonywać na nr konta:
Europejskie Stowarzyszenie Jesteśmy Aktywni
MBank 90 1140 2004 0000 3102 7837 5890
w tytule wpisując: imię i nazwisko uczestnika, e-mail

Koszt szkolenia:
400 zł do 15.04.2022 r
500 zł od 16.04.2022 r.
Limit uczestników !

Organizator zastrzega sobie zakończenie przyjmowania zgłoszeń w momencie osiągnięcia limitu uczestników.

Kontakt do organizatorów:
dr Joanna Piotrowska +48 605 590 458
Mariola Pasikowska +48 668 122 274

WYKŁADOWCY:

JOANNA PIOTROWSKA
Doktor nauk o kulturze fizycznej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Nauczyciel dyplomowany , trener II klasy w piłce siatkowej, trener Nordic Walking PFNW/INWA i Bungy Pump IOAI.
W latach 2009-2012 Członek Zarządu INWA (International Nordic Walking Federation). Koordynator Komitetu Naukowego. Autorka szkoleń, programów nordic walking oraz artykułów naukowych i branżowych z zakresu aktywności i sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

MARIOLA PASIKOWSKA
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne i fizjoterapia.
Trener personalny,instruktor fitness, zumba, nordic walking, lekkoatletyki o wieloletnim doświadczeniu i bogatej wiedzy. Uczestniczka wielu szkoleń, warsztatów i konwencji fitness. Prelegentka wykładów zdrowego stylu życia. Sport dla Marioli to nie tylko pasja, to styl życia.
Aktywność fizyczna towarzyszy jej od najmłodszych lat, a miłość do sportu spowodowała, że to właśnie z nim postanowiła związać swoje życie zawodowe. Na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego , właścicielka klubu fitness Positive Energy w Myszkowie,żona, mama dwójki aktywnych dzieciaków, w weekendy zawodniczka nordic walking.
Niespożyta energia, radość czerpana z pokonywania własnych barier oraz chęć ciągłego doskonalenia spowodowały,że sport stał się jej największą pasją.
Mariola na swoim koncie ma zdobycie Pucharu Europy, podwójne Mistrzostwo Europy NW na dystansie półmaratonu Mistrzostwo Polski na dystansie maratonu, wicemistrzostwo Polski w Górskim Maratonie NW, oraz wicemistrzostwo Europy i Polski na dystansie 10 km .
Mariola jest propagatorką aktywności ruchowej, organizuje maratony taneczne, sportowe, wykłady dietetyczne, motywacyjne .
Do swojego rozwoju podchodzi holistycznie, uprawiając szeroki zakres dyscyplin. Twierdzi, że wszechstronność w jednostce treningowej może doprowadzić do wysokich wyników w sporcie. Zaraża optymizmem i motywuje do pracy nad sobą i swoimi słabościami. Przekonuje, że dbanie o swoją sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie może być przyjemnym sposobem na spędzenie czasu. Nie wykorzystuje w swoich treningach maszyn, bazuje na treningu w pełni funkcjonalnym . Do swoich zajęć wplata elementy korekcji słabych ogniw takich jak zaburzenia mobilności czy stabilności.
Poza treningami uwielbia biegi z przeszkodami, wędrówki po górach ,dobrą książkę i muzykę. Wyznaję zasadę, że „niemożliwe nie istnieje”.

MICHAŁ ZARĘBSKI
Przedsiębiorczy fizjoterapeuta, pasjonat aktywności ruchowej. Absolwent Fizjoterapii AWF we Wrocławiu, uczestnik licznych kursów i konferencji z zakresu fizjoterapii i przedsiębiorczości. Założyciel częstochowskiego Centrum Fizjoterapii i Sportu JEST LEPIEJ oraz Fundacji JEST LEPIEJ.
Aktywny sportowiec, maratończyk, miłośnik nordic-walking i biegania. Mistrz Polski Instruktorów Nordic-Walking oraz Mistrz Polski wśród zawodników, zdobywca Pucharu Polski.
Organizator i dyrektor Częstochowskiego Biegu Niepodległości i Otwartych Mistrzostw Częstochowy Nordic-Walking. Prywatnie człowiek o niezłomnej wierze w ludzi, szczęśliwy ojciec trójki dzieci.

REZYGNACJA Z UCZESTNICTWA W SZKOLENIU

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu/szkoleniach Zgłaszający powinien zgłosić ten fakt w formie elektronicznej (e-mail) na adres esja.team@gmail.com do Organizatora.

W przypadku otrzymania przez Organizatora oświadczenia o rezygnacji ze szkolenia nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia, przysługuje zwrot wpłaconej kwoty pomniejszonej o 20%.  Po tym terminie wpłacone środki  nie będą zwracane.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia później niż na 30 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia, lub nie wzięcie udziału w szkoleniu, Organizatorowi należy się pełne wynagrodzenie, tak jak za należycie wykonane szkolenie, ewentualne wcześniej wpłacone kwoty nie podlegają zwrotowi.
Administratorem Państwa podanych danych osobowych jest Europejskie Stowarzyszenie Jesteśmy Aktywni siedzibą w Gdańsku przy ul. K. K. Baczyńskiego 7a/26, pod numerem KRS: 0000761899. Podane dane będą przetwarzane przez Europejskie Stowarzyszenie Jesteśmy Aktywni w celu:
a. dokonania zapisu na szkolenie, przyjęcia i/lub rozpatrzenia reklamacji,
b. realizacji usług szkoleniowych, odpowiedzi na pytania i w celu skontaktowania się, aby ustalić szczegóły współpracy, czy zasady realizacji usług,
c. dokonania przetwarzania płatności, wystawienia rachunku, faktury oraz wypisanie certyfikatu uczestnictwa w szkoleniu.