#ESJA Team wspiera RAK OUT!

..:: Rak OUT – #ESJATeam wpiera pacjentów leczonych onkologicznie ✌️ ::..
 
6 marca 2021 roku na stadionie lekkoatletycznym AWFiS w Gdańsku oraz w przylegającym do uczelni Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbył się trening nordic walking będący pierwszym z cyklu wydarzeń sportowych zaplanowanych w ramach projektu „Rak OUT”.
Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o pacjentach leczonych onkologicznie, dla których w tym trudnym okresie ich życia, aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem procesu zdrowienia, choć niestety często pomijanym.
„Chcemy, aby społeczeństwo dostrzegło pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną. Spotkania, które będą organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie tę formę aktywności, która sprawia mu najwięcej przyjemności i zadowolenia” – powiedziała dr Milena Lachowicz.
Dzisiejszy trening na odcinku siedmiokilometrowym poprowadziła Trenerka Beata, a pierwszą część rozgrzewki poprowadził mistrz olimpijski Leszek Blanik, który od lat wspiera tego typu inicjatywy.