Mistrzostwa Europy w Nordic Walking

W drugi weekend lipca, w dniach 08-09.07.2023 roku na Warszawskim Bemowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. W imprezie wzięło udział 700 osób z kilkunastu krajów. Podczas ceremonii wręczania nagród to polski hymn można było usłyszeć najczęściej.

Dwa dni emocji, dwa dni rywalizacji, dwa dni dobrej zabawy – tak można byłoby podsumować miniony weekend, w którym #ESJATEAM i najlepsi kijkarze Europy walczyli o tytuł mistrza i mistrzyni roku 2023. Impreza przeprowadzona została na terenie Wojskowej Akademii Technicznej na warszawskim Bemowie.

Rozgrzewkę przed startem zawodników na 5 i 10 km poprowadziła dr Joanna Piotrowska  – Master Nordic Walking Academy (ESJA) .  Pomiędzy budynkami sportowymi uczelni rozstawiono miasteczko zawodów, a samą trasę wyznaczono na pobliskich terenach rekreacyjnych. Pętla miała 5 km i ze względu na głównie szutrowy charakter nawierzchni stanowiła dogodną arenę zmagań dla nordicowców.

Pierwszego dna na trasie rywalizowali zawodnicy z dystansów 10 i 5 km, drugiego wystartował dystans półmaratonu i odbyły się starty sztafetowe.

Na warszawskie Mistrzostwa Europy zjechali się najlepsi zawodnicy z poszczególnych krajów Europy. Pojawiły się m.in. bardzo liczne (kilkunastoosobowe) reprezentacje Francji, Ukrainy, Czech i Hiszpanii. Za oprawę sędziowską odpowiedzialni byli sędziowie z Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking oraz Nordic Walking Poland, którzy odpowiedzialni byli za pilnowanie zasad fair play, przyznawanie kar, ale też nagród w postaci zielonych kartek dla uczestników o najlepszej technice nordic walking.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a niekiedy o pudle decydowały sekundny.
Serdeczne gratulacje dla Wszystkich zawodników, Sędziom za rzetelną ocenę techniki, a Organizatorom za duży wkład w przygotowanie tych dwóch dni rywalizacji.

Impreza została zorganizowana przez Fundację Chodzezkijami.pl

Partnerem technicznym była  firma Spokey.

Sponsorami i patronami Mistrzostw Europy byli: 

Polipack, Minister Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Warszawa Bemowo.

 

Patronat honorowy:
• World Original Nordic Walking Federation (ONWF)
• Nordic Walking Poland (NWPL)
• Master Nordic Walking Academy (MNWA)

 

Mistrzostwa Europy w Nordic Walking są częścią Ligii Światowej, w której skład wchodzą w tym roku jeszcze cztery imprezy, w: Kazachstanie (30.07), Polsce (26.08), Słowacji (16.09) i Urugwaju (4.11).

Pełne wyniki: